هر سالمند می تواند در صورت ارتباط با پرستار سالمند ، در خانه خودش بماند و آرامش منزل خودش را داشته باشد. سالمندان در آسایشگاه ها و سرا های سالمندان مشکلات زیادی دارند. آنها کنترل زیادی نسبت به زندگی خود در اختیار ندارند و عادت کردن به شرایط این مراکز برایشان دشوار است. بنابراین، بهتر است که سالمند در منزل خود بماند و با کمک یک مراقب ، آزادی خود را داشته باشد.

ارتباط با پرستار سالمند در منزل چگونه می تواند محقق شود؟

با استخدام پرستار سالمند در منزل ، سالمند از کمک یک فرد در امور درمانی، خانگی، مراقبتی و … بهرمند خواهد شد. به علاوه، می تواند برای سالمند یک دوست و همراه همیشگی باشد. در دسترس ترین مراقب برای سالمندان است که به خانه سالمند می آید و از او مراقبت می کند. خدمات درمانی، مراقبتی و برخی خدمات خانگی از جمله وظایف نگهدار است. از همه مهم تر، می تواند با همراهی و حمایت عاطفی از نظر روحی نیز به سالمند کمک زیادی بکند.

سالمند می تواند با مراقب صحبت کند و فردی را در کنار خود داشته باشد که بسیاری از امور را انجام می دهد. در این شرایط، سالمند می تواند با حمایت پرستار سالمند که می تواند بهترین دوست سالمند نیز باشد،  خواسته هایش را در زندگی عملی کند. این موضوع برای سالمندانی که برای سنین پیری خود نیز برنامه دارند، بسیار مهم است. مراقب به سالمند کمک می کند تا در خانه خودش، بهترین زندگی را داشته باشد.

همراهی و همدلی مراقب با سالمند

بخش مهمی از ارتباط با پرستار سالمند ، به معاشرت مرتبط است. یک فرد حرفه ای، تمام توانش را برای کمک به سالمند می گذارد و در خدمت اوست.در هر کاری که سالمند انجام می دهد، در کنار او خواهد بود. بهترین بخش این دوستی و همدلی این است که سالمند با حضور نگهدار ، دیگر احساس تنهایی نخواهد داشت.

به ویژه سالمندانی که دور از فرزندان خود زندگی می کنند و دوستان زیادی نیز ندارند. بسیاری از سالمندان در سنین بالا به دلیل احساس تنهایی، دچار مشکلات روحی مانند افسردگی می شوند. اما حضور یک مراقب در کنار سالمند، این مشکلات و احتمال بروز عواقب آنها را به حداقل می رساند. معاشرت و ارتباط سالمند با نگهدار خودش به زندگی سالمند روحیه تازه ای می بخشد، چرا که شخص مراقب به خاطر او در خانه حضور دارد. این مقاله نگارش شده در وبسایت مرکز پرستاری سفیر آرامش است هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *