درخواست پرستار | مشاوره رایگان

شیوع آنفولانزای کودک به صورت فصلی و نحوه درمان آن

انواع مختلف آنفولانزای کودکان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  هنگامی که سردتر شدن هوا حس می‌شود، دوباره آن زمان از سال فرا رسیده است؛ فصل آنفولانزای کودک مخوف! بیمارستان ها، بخش مراقبت های فوری و کلینیک­های مراقبت های اولیه پر از بیماران هستند، هر پرستار کودک که او را می­شناسیم، دست­هایش از شستشوی زیاد خشکی زده است، و احتمالا همه مراقب یک عضو خانواده یا دوست بدشانس دارند که با آنفلونزا دست و پنجه نرم می­کند.

  حتی بعضی از پرستار های کودک یا والدین طی هفته­های ابتدایی فصل سرما این احساس را دارند که با قدم زدن در فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها یا رویدادهای مذهبی، با بیماری­های واگیردار، رولت روسی بازی کنند! والدین نگران هستند و پرستار کودک باید نگرانی­های آنها درک کند.

  آیا فصل آنفولانزای کودک امسال از سالهای گذشته بدتر است؟

  آنفولانزای کودکان و نحوه درمان آن
  آنفولانزای کودکان در ماه های آبان تا اسفند به اوج خود می­رسد.

  آنفلوانزا به طور معمول در ایالات متحده در ماه های پاییز و زمستان شیوع می­یابد و در ماه های نوامبر (آبان) تا مارس (اسفند) به اوج خود می­رسد. در حالی که امسال هنوز به میزان سال گذشته موارد آنفولانزا مشاهده نشده، فعالیت این بیماری در حال افزایش است، و آنفولانزا در حال حاضر در اکثر ایالات متحده شایع شده است.

  آیا واقعاً مردم در اثر آنفولانزا جان خود را از دست می­دهند؟

  بله، به طرز غم انگیزی هر ساله مردم در اثر آنفلوانزا می­میرند. در این فصل آنفولانزا، تا به حال (پایان دی ماه) 22 مورد فوت کودکان گزارش شده است. تعداد کشته شدگان در ایالات متحده هنوز روند صعودی دارد.و بله، مهم است که پرستار کودک به یاد داشته باشد که آنفولانزا می­تواند افرادی را که کاملاً سالم هستند نیز از بین ببرد؛ برای مثال یک بدنساز 21 ساله که سال گذشته درگذشت.

  یا آنفولانزا یک جوان 17 ساله یا یک کودک 4 ساله را به کام مرگ فرو برد. همینطور من یک دوست خانوادگی داشتم که در دوی ماراتون شرکت می­کرد و به طور مداوم تمرینات ورزشی داشت اما چند سال پیش در اثر آنفلوانزا درگذشت. او فکر می­کرد که یک سرما خوردگی ساده است اما 3 روز بعد در آغوش شوهرش درگذشت در حالی که او را به فوریت­های پزشکی انتقال می­دادند.

  همچنین بخوانید: تب در کودکان؛ مراقبت از کودک تب دار

  میزان مرگ و میر بر اثر آنفولانزا
  آنفلوانزا، هم افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها آسیب پذیر است را هم از بین خواهد برد.

  آنفلوانزا، هم افراد سالم اطراف پرستار کودک و هم افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها آسیب پذیر است را مانند هم از بین خواهد برد و این موضوع بسیار غم انگیز است.

  همه ساله آنفلوانزا باعث بیماری­های جدی و حتی مرگ می­شود. این بیماری را نباید کم اهمیت برشمرد، به ویژه با روندی که امسال مشاهده می­کنیم. اینها به روزرسانی های مهمی هستند که پرستار کودک باید درباره­ی فصل آنفولانزا بداند. وقتی والدین نگرانی­های خود مبنی بر واکسن­های آنفولانزا را با پرستار کودک مطرح می کنند، پرستار کودک به آنها یادآوری کند که از بین تمام بیماری­هایی که علیه آن کودکان خود را واکسینه می­کنیم، آنفولانزا هر سال تعداد بیشتری را در مقایسه با بیماری­های دیگری که با واکسن قابل پیشگیری هستند، می­­کشد.

  منظور از نژادهای مختلف آنفولانزای کودک چیست؟

  آنفلوانزا توسط ویروس ایجاد می شود. دو نوع ویروس آنفلوانزا وجود دارد: نوع A و نوع B. امسال، متداول ترین نژاد این بیماری که بیماران را مبتلا می­کند، نوع A است که با نام H1N1 شناخته می شود.

  آیا پرستار کودک یا کودک اگر هنوز واکسینه نشده باشند، باید (حتی پس از آغاز فصل آنفولانزا) واکسن را دریافت کنند؟

  بله، اگر چه که هنوز هم حدود 2 هفته طول می کشد تا بدن کودک/پرستار کودک به واکسن واکنش نشان دهد و پادتن آنفولانزا را تولید کند، اما برای تزریق واکسن آنفولانزا همچنان دیر نیست. فعالیت آنفولانزا می تواند تا ماه آوریل (فروردین) و حتی گاهی تا ماه می (اردیبهشت) ادامه یابد. پرستار کودک می­تواند به نزدیک­ترین مرکز درمانی که خدمات تزریق واکسن آنفولانزا را ارائه می­دهد مراجعه کند تا او و کودک واکسینه شوند.

  اما پرستار کودک ممکن است شنیده باشد که واکسن آنفولانزا برای فصل آنفولانزای سال 1398 چندان مؤثر نیست…

  پرستار کودک اثر واقعی و کارایی واکسن آنفولانزای کودک امسال را تا اواخر بهمن ماه که وزارت بهداشت تخمین های اولیه را در رابطه با اثر واکسن آنفولانزا منتشر می کند، نخواهد دانست. بسیاری از کارشناسان آنفلوانزا در اینجا پیش بینی می­کنند که واکسن­های آنفولانزا حدود 50٪ یا بیشتر مؤثر خواهد بود، اما ما واقعاً هنوز اطلاعاتی در این زمینه در اختیار نداریم.

  علاوه بر این، لازم به ذکر است که وقتی فصل آنفولانزا مانند سال جاری میلادی زود هنگام به اوج خود می رسد و بیشتر تحت تأثیر آنفولانزای نوع A قرار دارد، در اوایل بهار پرستار کودک گاهی اوقات می تواند شاهد افزایش گونه­های نوع B باشد. باز هم، تا زمانی که آنفولانزا به منطقه پرستار کودک نرسیده باشد، نمی­توان نظر قطعی داد، اما این اتفاق سابقه تاریخی دارد و پیش­تر رخ داده است. محافظت ارائه شده توسط واکسن های آنفولانزای امسال، برای آنفولانزای نوع B بسیار مثبت به نظر می رسد. 

  در این مقاله از مرکز پرستاری سفیر آرامش شیوع آنفولانزای کودک به صورت فصلی و نحوه درمان آن را با هم بررسی کردیم. 

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان